گروه اقتصاد دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1367 با پذیرش دانشجو در رشته اقتصاد بازرگانی در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1372 موفق به کسب مجوز رشته کارشناسی اقتصاد نظری شد و پذیرش دانشجو در این دو رشته تا سال 1394 ادامه یافت. پس از آن بر اساس سرفصل بازنگری شده دوره کارشناسی اقتصاد توسط وزارت عتف، پذیرش دانشجو با عنوان رشته "اقتصاد" ادامه یافت و تا کنون بیش از 2000 دانشجو در مقطع کارشناسی از گروه فارغ التحصیل شده اند.
گروه اقتصاد از سال 1373 با پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی گرایش اقتصاد نظری و علوم اقتصادی گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، فعالیت های آموزشی خود را گسترش داد. همچنین از سال 1386 رشته کارشناسی ارشد علوم اقتصادی گرایش اقتصاد انرژی به جمع دوره ها اضافه شد و تاکنون نزدیک به 680 دانشجو در این سه رشته فارغ التحصیل شده اند.
مقطع دکتری گروه اقتصاد از سال 1386 با پذیرش دانشجو در رشته علوم اقتصادی در پنج گرایش: اقتصاد ایران، اقتصاد منابع، اقتصاد بین الملل، توسعه اقتصادی و اقتصاد پولی آغاز شد. پس از حذف کلی گرایش ایران توسط وزارت عتف، در حال حاضر پذیرش دانشجودر چهار گرایش ادامه دارد. تعداد فارغ التحصیلان دوره دکتری گروه اقتصاد به 100 نفر می رسد که عمدتا در دانشگاه ها به عنوان عضو هیات علمی و یا در دستگاه های اجرایی کشور در سمت های مدیریتی مشغول به کار هستند.
تعداد دانشجویان جاری گروه هم اکنون 600 نفر شامل 100 دانشجوی دکتری، 200 دانشجوی کارشناسی ارشد و 300 دانشجوی کارشناسی می باشند. از این تعداد 80 نفر دانشجوی بین الملل هستند که در سه مقطع مشغول به تحصیل می باشند.
اعضاء هیات علمی گروه اقتصاد شامل 5 استاد، 6 دانشیار و 8 استادیار می باشند که سوابق علمی آنان در سایت دانشکده قابل رویت می باشد. اعضاء هیات علمی علاوه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی، با دستگاه های اجرایی و پژوهشی کشور نیز همکاری دارند. از آغاز فعالیت گروه تا کنون ده نفر از همکاران عضو هیات علمی به افتخار بازنشستگی نائل شده اند.

مسعود همایونی فر

سمت :  مدیر گروه

تحصيلات : دکتری اقتصاد

تلفن: 38806348

وبگاه شخصی: homayounifar.profcms.um.ac.ir

 

 

International

دفتر توسعه همكاری های بين‌المللی

feacoleg

آموزش های عالی آزاد

pazhoheshi

تفكر سيستمی در عمل

erland

دوره کارشناسی حسابداری

3 گروه آموزشی
31 رشته/مقطع تحصیلی
45 عضو هیات علمی
1800 دانشجو
250 دانشجوی بین المللی
9000 دانش آموخته